دسته بندی : اخبار طره - شماره 915/06/20

تازه‌ترین شمارۀ دوماهنامۀ اطلاع‌رسانی، آموزشی و تحلیلی فرش دست‌باف ایران با نام «طُرّه» با پروندۀ ویژۀ «بیست سال آموزش دانشگاهی فرش در ایران» منتشر شد.

تازه‌ترین شمارۀ دوماهنامۀ اطلاع‌رسانی، آموزشی و تحلیلی فرش دست‌باف ایران با نام «طُرّه» با پروندۀ ویژۀ «بیست سال آموزش دانشگاهی فرش در ایران» منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی نشریۀ طره، شمارۀ ۹ این نشریه با محوریت آموزش دانشگاهی فرش در ایران و با گفت‌وگوها و جستارهایی از محمدباقر آقامیری، حبیب‌اله آیت‌الهی، ایرج اسکندری، رضا الله‌داد، صادق تبریزی، علی تن، طاهر صباحی، محمدرضا عابد، فضل‌اله حشمتی‌رضوی، علی حصوری، کیخسرو سبحه، امیرحسین چیت‌سازیان، شیرین صوراسرافیل و برخی دیگر از استادان حوزۀ هنر و دانشگاه منتشر شد.
همچنین در این شماره می‌خوانیم:
– فرش دست‌باف ایران از بیانیۀ لوزان چه سودی می‌برد؟ (گفت‌وگو با حسین راغفر، فرشاد مؤمنی و آلبرت بغزیان)؛
– دموتکس ۲۰۱۵ آلمان؛ تجربه‌ای دیگرگونه (گزارشی از بیست‌وششمین دورۀ نمایشگاه دموتکس آلمان)؛
– تافته‌های جدا بافته (مروری بر تعامل هنرمند معاصر با فرش)؛
– پاکستان، رقیب یا مشتری (مروری بر جایگاه فرش دست‌باف پاکستان در جهان)؛
-قالی سانگوسکو در موزۀ میهو؛
و…
دوماهنامۀ تخصصی «طره» با تأکید بر قدمت دیرینه و جنبه‌های فرهنگی و هنری فرش دست‌باف و سهم قابل‌توجه این هنر-صنعت در اقتصاد و صادرات غیرنفتی منتشر می‌شود و بررسی آخرین رخدادهای حوزۀ فرش دست‌باف، معرفی، نقد و بررسی تشکل‌ها، کتاب‌ها، پایان‌نامه‌ها و پایگاه‌های اینترنتی مرتبط با این حوزه، نگاه تاریخی به این هنر-صنعت و تحلیل بازار و اقتصاد فرش دست‌باف ازجمله مطالب موردتوجه «طره» است.
شمارۀ اخیر «طره» در ۱۲۰ صفحۀ رنگی به بهای ۱۴ هزار تومان عرضه‌شده است.


برای تهیه آنلاین دوماهنامه طره به فروشگاه طره بروید و یا هم اکنون مشترک شوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code