دسته بندی : اخبار فرش19/12/12

رقابت در مسابقه طراحى ٢٠١٩ کارپت ویستا پایان یافت و این وبگاه برگزیدگان را معرفى کرد. به گزارش طره، برگزارکنندگان این رویداد از مشارکت هشت‌هزار طراح از ٩٠ کشور خبر داده‌اند که پس از گزینش اولیه از سوى داوران، ١٠ اثر با انتخاب مخاطبان برگزیده شده است.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | رقابت در مسابقه طراحى ٢٠١٩ کارپت ویستا پایان یافت و این وبگاه برگزیدگان را معرفى کرد.


به گزارش طره، برگزارکنندگان این رویداد از مشارکت هشت‌هزار طراح از ٩٠ کشور خبر داده‌اند که پس از گزینش اولیه از سوى داوران، ١٠ اثر با انتخاب مخاطبان برگزیده شده است.
طرح‌هاى برگزیده این رویداد در سال ٢٠١٩ در پى مى‌آیند:

رتبه نخست را یک دانش‌آموخته معمارى و گرافیک از روسیه کسب کرده است که گربه‌اى نقش بسته بر متن فرش را به تصویر کشیده است.


رتبه دوم به طرحى زغال سنگى از طراحى غیرحرفه‌اى و ١۶ ساله از هلند رسیده است که آرام گرفتن آتش در میان زغال‌ها الهام‌بخش او بوده است.


دانش‌آموخته طراحى پارچه از لهستان برگزیده سوم این رقابت است که به پروژه‌هاى مینى‌مالیستى علاقه‌مند است و اثرش را “ترکم نکنید” نام نهاده است.


رتبه بعدى از آن طراحى داخلى از لهستان شده است که در آکادمى هنرهاى زیباى کراکو تحصیل کرده و اثرش را از برگ‌هاى افتاده درختان الهام گرفته است.


هنرمندى فرانسوى با الهام گرفتن از تعادل و عدم تعادل در طبیعت فرشى را طراحى کرده است که او را در میان برگزیدگان این رویداد قرار داده است.


هنرمندى لهستانى که طراح مبلمان است، ترکیبى هندسى و پویا از ماهى‌ها را به تصویر کشیده است.


طراح گرافیک و دکوراتورى از روسیه در اثرى به نام “همه‌چیز هنوز” کوشیده است جذابیت بصرى را در زمینه‌اى متفاوت تصویر کند.


هنرمند و کاریکاتوریست کودک از هند که دانش‌آموخته رشته تجارت است، در اثر خود گره‌هایى سراسر رنگ را نقش کرده است.


طراحى الهام گرفته از زمین بسکتبال اثرى برگزیده از طراحى اهل هنگ‌کنگ است که در حوزه طراحى و مد تجارب متنوعى اندوخته است.


جهانگیر ساعد که زاده ١٣۵١ در ایران است، از سوئد در این رقابت شرکت کرده و در میان ١٠ طرح برتر قرار گرفته است. او معتقد است بدون برنامه‌ریزى مدون قبلى طراحى را شروع مى‌کند و مى‌گذارد تا طرح او را پیش ببرد.
این هنرمند ایرانى-سوئدى از خطوط بدن ببر الهام گرفته و نوارهایى نرم و بازیگوش را به گونه‌اى هماهنگ به تصویر کشیده است.


هیئت داوران کارپت ویستا همچنین افزون‌بر ١٠ طرح برتر، طرحى با نام «خرس» از مجسمه‌ساز و طراح گرافیکى از لهستان شایسته تقدیر دانستند تا لوح افتخار از آن خود کند.


نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code