دسته بندی : اخبار فرش20/01/02

با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت هفتمین رئیس مرکز ملى فرش ایران منصوب شد. روز دوشنبه ۹ دی‌ماه ۱۳۹۸ آیین تودیع و معارفه رئیس مرکز ملی فرش ایران با حضور عباس قبادی معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل این مرکز برگزار شد.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت هفتمین رئیس مرکز ملى فرش ایران منصوب شد.


به گزارش طره، روز دوشنبه ۹ دی‌ماه ۱۳۹۸ آیین تودیع و معارفه رئیس مرکز ملی فرش ایران با حضور عباس قبادی معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل این مرکز برگزار شد.
بر پایه این گزارش، با این حکم و در آیین یادشده، فرحناز رافع جایگزین فرشته دستپاک شد که پیش از او به مدت یک سال و ٧ ماه ریاست مرکز ملی فرش ایران را برعهده داشت.
فرحناز رافع که پیشتر رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر بوده است، اسفندماه سال گذشته به وزارت صمت پیوست و به عنوان دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی این وزارت مشغول به کار شد.


در حاشیه:

رافع هفتمین رئیس مرکز ملى فرش ایران و دومین رئیس این مرکز از میان خانم‌هاست که انتصاب او شائبه اجبار و الزام به تعیین رئیس زن براى این مرکز را تقویت مى‌کند.
آنچنان که گفته مى‌شود، با توجه به عدم معرفى وزیر زن از سوى رئیس‌جمهور در دولت دوازدهم، فشارها براى انتصاب زنان در سطوح مدیریت پایین‌تر برقرار است.

پیش از این آیین معارفه روساى مرکز ملى فرش ایران با حضور وزیر یا قائم مقام او برگزار مى‌شد؛ اما در ٢ دوره اخیر این معارفه به معاونان وزیر سپرده شده است. (فرشته دستپاک از سوى معاون ادارى و مالى و فرحناز رافع توسط معاون بازرگانى داخلى معرفى شدند)

آیین تودیع و معارفه روساى قبلى و جدید مرکز ملى فرش ایران عصر روز دوشنبه نهم دی‌ماه به صورت زنده از اینستاگرام مرکز ملى فرش ایران پخش شد.

در این آیین محسن حسن‌زاده (معاون تولید مرکز ملى فرش ایران) در سخنانى فرشته دستپاک را از موفق‌ترین روساى مرکز دانست و کاهش هزینه‌ها بدون افت کیفیت را ازجمله در برگزارى نمایشگاه فرش از موفقیت‌هاى او ذکر کرد که با واکنش منفى و اظهار شگفتى مخاطبان روبه‌رو شد.
وى همچنین ایجاد فراکسیون فرش با ٢١٧ عضو در مجلس را از ثمرات فعالیت‌هاى فرشته دستپاک عنوان کرد حال آن‌که این فراکسیون پیشتر نیز وجود داشته است و هنوز خروجى ملموسى از فعالیت آن براى جامعه فرش ملموس نیست!

گفته مى‌شود مسئولان وزارت صمت در اقدامى عجیب -و گویا براى پرهیز از لابى‌هاى احتمالى و جلوگیرى از تلاش براى ملغى شدن حکم- ساعتى پیش از تودیع و معارفه فرشته دستپاک را از این تغییر باخبر ساخته‌اند!

ناآشنایى رئیس جدید مرکز ملى فرش ایران (بر اساس سوابق تحصیلى یا تجارب کارى اعلام شده) با حوزه فرش دست‌باف و عدم همفکرى با تشکل‌هاى فرش ایران در انتصاب او موجب پدید آمدن ابهام و دغدغه جامعه فرش شده است.


نشریه فرش دستباف ایران طره  امیدوار است رئیس جدید مرکز ملى فرش ایران بتواند با باور به اهمیت این هنر-صنعت و بهره‌گیرى از تجارب پیشین و همراهى علاقه‌مندان و دلسوزان فرش به خوبى از عهده این مسئولیت سترگ برآید.نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code