دسته بندی : اخبار طره - اخبار فرش20/04/27

به گزارش طره، استاد فیض الله صفدرزاده حقیقی، تولیدکننده فرش چیره‌دست و نام‌آور بامداد یکشنبه هفتم اردیبهشت‌ماه درگذشت. او هنر فرش و نقاشی را نزد زنده‌یادانی چون عیسی بهادری و رستم شیرازی آموخته بود و حاصل چند دهه فعالیت و ذوق‌آزمایی او آثار پرشمار و ارزشمندی است که چشم ناظران را خیره می‌سازد.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |زنده‌یاد «فیض الله صفدرزاده حقیقی» از هنرمندان و تولیدکنندگان نامدار فرش دست‌باف ایران آخرین گره زندگی خود را بر فرش وداع زد و راهی دیار باقی شد.


به گزارش طره، استاد فیض الله صفدرزاده حقیقی، تولیدکننده چیره‌دست و نام‌آور فرش، بامداد یکشنبه هفتم اردیبهشت‌ماه درگذشت. او هنر فرش و نقاشی را نزد زنده‌یادانی چون عیسی بهادری و رستم شیرازی آموخته بود و حاصل چند دهه فعالیت و ذوق‌آزمایی او آثار پرشمار و ارزشمندی است که چشم ناظران را خیره می‌سازد.
در همین زمینه برخی از مدیران پیشین فرش ایران نیز یاد شادروان «فیض الله صفدرزاده حقیقی» را گرامی داشتند.

به گزارش طره، برخی از رؤسا و مدیران پیشین مرکز ملی فرش ایران و شرکت سهامی فرش ایران با صدور اطلاعیه مشترکی درگذشت این هنرمند نامدار را تسلیت گفتند.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بازگشت همه به سوی اوست
و این‌بار هنرمندی توانا، انسانی شریف و آفرینشگری خلاق «استاد فیض‌الله صفدرزاده حقیقی» از میان ما به سوی او بازگشته است.
هنرمندی که بی‌گمان باور داشت «هنر چشمه زاینده و دولت پاینده است» و از همین رو عمری را در دولت‌سرای هنر زیست و برای فرش دست‌باف ایرانی اعتبارآفرین و افتخاربخش بود.
زنده‌یاد فیض الله صفدرزاده حقیقی در گستره فرش ایرانی پاسدار این میراث کهن بود و با سبک بدیع و ویژه خود در خلق آثاری خاص و بی‌نظیر، نه تنها از مسیر حقیقی هنر ایرانی در دشوارترین شرایط تولید دور نشد، بلکه تک تک گره‌ها را حرمت نهاد و پاس داشت.
از او جز اخلاق‌مداری، متانت، وقار ندیدیم و با آنکه از مفاخر نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و مجامع فرش بود، جز به فروتنی حضور نمی‌یافت و تفسیرگر این معنا بود که هنر در نفس خود دولت است.
بی‌گمان آثار ماندگار او از این پس بهترین معرف هنرمندی و خلاقیت زاینده‌اش برای آیندگان خواهد بود و توفیقش در پروراندن فرزندانی که در مکتب هنری او آفرینشگری می‌کنند نیز نعمتی ارزنده است.
نبود او زیان و خسرانی آشکار برای فرش ایران است ولی با تسلیم به مشیت الهی، فقدان آن زنده‌یاد را به خانواده محترم صفدرزاده حقیقی و همه دوست‌داران و فعالان فرش دست‌باف ایران تسلیت گفته از درگاه پروردگار مهربان آمرزش و آرامش ابدی برای او خواهانیم.
رؤسا و مدیران پیشین مرکز ملی فرش ایران و شرکت سهامی فرش ایران
رضا الله داد، محمدرضا عابد، فیض الله عرب‌سرخی، مرتضی فرجی، حمید کارگر، فیصل مرداسی

طره نیز به سهم خود این سوگ سخت را به خانواده صفدرزاده حقیقی و جامعه فرش ایران تسلیت می‌گوید.


نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code