دسته بندی : اخبار طره19/08/29

در کارگاه آموزشی «تبلیغات و بازاریابی برای فرش دست‌باف ایران» که از سوی انجمن علمی فرش ایران سامان یافت، دکتر حمید کارگر (صاحب امتیاز طره و رئیس انجمن علمی فرش ایران) به ارائه مباحث مرتبط با تبلیغات و بازاریابی فرش دست‌باف ایران پرداخت.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | کارگاه آموزشی «تبلیغات و بازاریابی برای فرش دست‌باف ایران» چهارشنبه ششم شهریورماه ۹۸ در حاشیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه فرش دست‌باف ایران برگزار شد.


به گزارش طره، در این کارگاه آموزشی که از سوی انجمن علمی فرش ایران سامان یافت، دکتر حمید کارگر (صاحب امتیاز طره و رئیس انجمن علمی فرش ایران) به ارائه مباحث مرتبط با تبلیغات و بازاریابی فرش دست‌باف ایران پرداخت.
بر پایه این گزارش، کارگر با اشاره به آموزه‌های آمیخته بازاریابی، آنچه باید در وجوه چهارگانه این مقوله (محصول، قیمت، کانال‌های توزیع و پیشبرد فروش) مدنظر مبلغان فرش دست‌باف قرار بگیرد را برشمرد و در ادامه ضمن مروری بر پیشینه تبلیغ فرش ایرانی، ویژگی‌های قابل تأکید فرش دست‌باف ایران در فرایند تبلیغات و بازاریابی را فهرست کرد.
وجود پشتوانه‌های فرهنگب، هنری، تاریخی و ملی برای فرش دست‌باف در ایران، وجود نگاه مثبت در بازارهای جهانی نسبت به دست‌بافته‌های ایرانی، تنوع تولیدات از نظر طرح و نقش، رنگ، اندازه، قیمت و جنس الیاف، گستردگی و پراکندگی تولید فرش دست‌باف، سازگار بودن مواداولیه مصرفی در فرش دست‌‌باف با محیط­ زیست و سلامت انسان، وجود نیروی کار ماهر در هنر-صنعت فرش دست‌باف در ایران، وجود شبکه توزیع و فروش در بسیاری از کشورها و قابلیت نوآوری گسترده در طرح و رنگ از جمله ویژگی‌های تأکید شده وی در این مبحث بود.
رئیس انجمن علمی فرش ایران در بخش دیگری از سخنانش با مرور برخی تجربه‌های ناکام تبلیغاتی در دوره‌های پیشین، به پنج تصمیم مهم در فرایند تبلیغات پرداخت و هدف‌گذاری، بودجه‌بندی، انتخاب رسانه، تدوین پیام و ارزیابی تبلیغات انجام شده را دارای اهمیت دانست.
مدیر مسئول طره با بهره‌گیری از روان‌شناسی و نظریه‌های مرتبط با مقوله یادگیری، چهار شیوه «شرطی‌سازی»، «نفی و اثبات»، «طرح ناگهانی» و «استدلالی» را در امر تبلیغات بررسی کرد و چگونگی بهره‌گیری از این شیوه‌ها در تبلیغ فرش ایرانی را تشریح کرد.
حمید کارگر همچنین با برشمردن انواع رسانه‌ها و ابزارهای تبلیغاتی و معایب و محاسن هر یک از آن‌ها در تبلیغ فرش ایرانی، گام‌های مقدماتی برای ایجاد کمپین تبلیغاتی فرش ایران در دو حوزه B2B و B2C را واکاوی کرد.

تکمله
شوربختانه در رخدادى عجیب و ناپسند، على‌رغم هماهنگى‌هاى قبلى و اخذ مجوز از مجرى نمایشگاه، سالن تدارک دیده شده براى این کارگاه آموزشى به دستور رئیس مرکز ملى فرش ایران بر روى شرکت کنندگان بسته شد!
در پى این اقدام ناموجه، با هماهنگى انجمن علمى فرش ایران با سازمان توسعه تجارت، سالن سبز در مجموعه این سازمان در اختیار انجمن قرار گرفت و کارگاه آموزشى با دقایقى تأخیر در محل جدید برگزار شد.
طره امیدوار است فرشته دستپاک توضیح شایسته‌اى براى این سنگ‌اندازى و ممانعت در برگزارى کارگاه علمى و آموزشى ارائه کند.نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code