دسته بندی : اخبار فرش۹۵/۱۰/۱۲

در نشست کمیسیون تخصصى که به بررسى پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره "ورود موقت فرش دستباف ایرانى براى انجام عملیات تعمیر، رفوگرى، شست و شو، رنگبردارى و عرضه در نمایشگاه؛ موضوع اصلاح ماده ٧۵ آیین نامه اجرایى قانون امور گمرکى" اختصاص داشت، با پیشنهاد یادشده موافقت شد.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | با مصوبه کمیسیون تخصصى کمیسیون اقتصاد دولت، ورود موقت فرش‌هاى دستباف ایرانى براى مرمت تسهیل می‌شود.


به گزارش طره به نقل از مرکز ملى فرش ایران، در یکصد و سى و پنجمین نشست کمیسیون تخصصى که به بررسى پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره “ورود موقت فرش دستباف ایرانى براى انجام عملیات تعمیر، رفوگرى، شست و شو، رنگبردارى و عرضه در نمایشگاه؛ موضوع اصلاح ماده ٧۵ آیین نامه اجرایى قانون امور گمرکى” اختصاص داشت، با پیشنهاد یادشده موافقت شد.
بر پایه این گزارش، فروردین ماه سال جارى رییس مرکز ملى فرش ایران در نامه اى خطاب به رییس کل گمرک جمهورى اسلامى ایران خواستار تسهیل در ورود موقت فرش دستباف از کشورهاى مختلف شده بود که پیامد آن کرباسیان در نامه اى به وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داد این موضوع در شوراى عالى صادرات مطرح و تصمیم گیرى شود.
در گام بعدى نعمت زاده این موضوع را از معاون اول رییس جمهور خواستار شد که منجر به تشکیل نشست کمیسیون اقتصاد دولت شد.
بر اساس مصوبه اخیر براى حفظ اشتغال رفوگران فرش در کشور و آسان سازى ارایه اینگونه خدمات به تجار برون مرزى، ورود موقت فرشها صرفاً با اخذ تعهد و بدون سپردن هرگونه وثیقه ممکن خواهد بود.


نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code