دسته بندی : چهره‌های فرش17/02/05

چهره‌های کمترشناخته شده فرش دست‌باف ایران / محمد باقری / استاد محمد باقری در ۱۳۱۱ در فروتقه روستایی در نزدیکی کاشمر در استان خراسان رضوی، متولد شد. پدرش ابتدا به کار کفشدوزی اشتغال داشت اما پس از مدتی به همراه مادرش به کار فرش پرداخت. محمد از ۱۰ سالگی طراحی فرش می‌کرد و در دوران نوجوانی از استاد حسین بهزاد الهام می‌گرفت.

چهره‌های فرش| TORREH.net | چهره‌های کمترشناخته شده فرش دست‌باف ایران / محمد باقری


استاد محمد باقری در ۱۳۱۱ در فروتقه روستایی در نزدیکی کاشمر در استان خراسان رضوی، متولد شد. پدرش ابتدا به کار کفشدوزی اشتغال داشت اما پس از مدتی به همراه مادرش به کار فرش پرداخت. محمد  از ۱۰ سالگی طراحی فرش می‌کرد و در دوران نوجوانی از استاد حسین بهزاد الهام می‌گرفت. او در سال ۱۳۳۱ دفتر شخصی‌اش را باز و به صورت حرفه‌ای طراحی فرش را آغاز کرد. محمد باقری تاکنون آثارش را در دو نمایشگاه همراه با دیگر هنرمندان در تهران و یک نمایشگاه در تابستان سال ۱۳۹۵ در نیشابور به نمایش گذاشته است. در مراسم گرامی‌داشت عطار نیشابوری نیز از او تقدیر شد. همچنین استاد محمد باقری قصد دارد تعدادی از کارهایش را در قالب کتابی چاپ کند تا راهنمایی برای آغازکنندگان این هنر باشد.


photo_2017-02-05_12-47-37 photo_2017-02-05_12-47-49

photo_2017-02-05_12-47-56


توضیح: صحت مطالب این بخش لزوما مورد تایید طره نیست. اطلاعات منتشر شده از چهره‌های کمتر معرفی شده فرش بر مبناى اطلاعات ارسالی از سوی مخاطبان است.


چهره‌های فرش | TORREH.net | پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code