دسته بندی : اخبار فرش۹۶/۰۴/۲۱

با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرش دستباف نیز از تسهیلات ویژه ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر بهره مند می شود. به گزارش طره به نقل از خانه ملت، در بررسی لایحه ارسالی دولت برای «حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری» ماده ۴ این لایحه که در آن به فرش دستباف اشاره شده است مورد تصویب قرار گرفت.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرش دستباف نیز از تسهیلات ویژه ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر بهره مند می شود.


به گزارش طره به نقل از خانه ملت، در بررسی لایحه ارسالی دولت برای «حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری» ماده ۴ این لایحه که در آن به فرش دستباف اشاره شده است مورد تصویب قرار گرفت.
بر پایه این گزارش، در ماده ۴ لایحه یادشده آمده است: «تسهیلات موضوع این قانون به طرح های بخش غیردولتی در حوزه کشاورزی، منابع طبیعی، معادن کوچک، فناوری اطلاعات، گردشگری، صنایع دستی، کلیه فعالیت های مربوط به فرش دستباف و خدمات در مناطق روستایی و عشایری و همچنین برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر ده هزار نفر جمعیت اختصاص می یابد».
گفتنی است اعتبار قابل استفاده در این لایحه از محل منابع روستایی صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده است و نمایندگان مجلس در حین بررسی به نقش فرش دستباف در ایجاد اشتغال پایدار به ویژه در مناطق روستایی اذعان داشتند.


نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code