دسته بندی : اخبار فرش۹۶/۰۴/۰۵

از سوی معاون اول رییس جمهور: تکلیف به ایجاد ۲۰ هزار شغل در حوزه فرش دستباف | معاون اول رییس جمهورو رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی «برنامه اشتغال فراگیر در سال ۱۳۹۶» را به دستگاه های اجرایی کشور ابلاغ کرد که در این برنامه، ۲۰ هزار شغل برای فرش دستباف پیش بینی شده است.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net از سوی معاون اول رییس جمهور: تکلیف به ایجاد ۲۰ هزار شغل در حوزه فرش دستباف


معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی «برنامه اشتغال فراگیر در سال ۱۳۹۶» را به دستگاه های اجرایی کشور ابلاغ کرد که در این برنامه، ۲۰ هزار شغل برای فرش دستباف پیش بینی شده است.
به گزارش طره به نقل از وبگاه ریاست جمهوری، دکتر اسحاق جهانگیری در ابلاغیه ای به همه دستگاه های اجرایی، تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با عنوان «برنامه اشتغال فراگیر در سال ۱۳۹۶» را با هدف افزایش جمعیت شاغل کشور به میزان ۹۷۰ هزار نفر در سال ۹۶ ابلاغ کرد.
بر پایه این گزارش، «فرش دستباف» در میان رسته های منتخب بخش «صنعت، معدن و بازرگانی» قرار دارد و در هدفگذاری کمی این بخش برای فرش دستباف تعداد ۲۰ هزار شغل جدید پیش بینی شده است.
گفتنی است برنامه اشتغال فراگیر به تایید کارگروه منتخب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی متشکل از رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، رییس کل بانک مرکزی، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی و معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رییس جمهور رسیده است.
در این تصویب نامه تکالیف و الزامات هر یک از دستگاه ها برای فراهم ساختن پیش نیازهای اجرایی شدن طرح از جمله تأمین منابع و اعتبارات، ارایه آموزش های مهارت آموزش، ارایه مشوق های کارفرمایی، ارایه تسهیلات بانکی و… مشخص شده است.


نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | پایان پیام

2 دیدگاه

  1. سارا گفت:

    لطفا مراکز آموزشی مورد تایید و مراکز استخدامی در این زمینه را معرفی بفرمایید. سپاس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code