دسته بندی : اخبار فرش19/03/03

سیزدهمین المپیاد فرش دست‌باف ایران که قرار بود ۷ تا ۹ اسفندماه ۹۷ در تبریز برگزار شود به تعویق افتاد. به گزارش طره، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقى و دانشگاه هنر اسلامى تبریز که قرار بود میزبان سیزدهمین المپیاد فرش دست‌باف ایران باشند از لغو این رویداد خبر داده اند. تکمیلى: به گزارش روابط عمومى مرکز ملى فرش ایران، این رویداد با تاخیر در روزهاى ٢٠ تا ٢٢ اسفندماه برگزار خواهد شد.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | سیزدهمین المپیاد فرش دست‌باف ایران که قرار بود ۷ تا ۹ اسفندماه ۹۷ در تبریز برگزار شود به تعویق افتاد.


به گزارش طره، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقى و دانشگاه هنر اسلامى تبریز که قرار بود میزبان سیزدهمین المپیاد فرش دست‌باف ایران باشند از لغو این رویداد خبر داده اند.
برپایه این گزارش، میزبانان المپیاد سیزدهم در حالى از لغو آن خبر داده اند که مرکز ملى فرش ایران با ارسال نامه‌هایى به سازمان‌هاى صمت در ١٨ استان از آنان خواسته است با اطلاع‌رسانى به سازمان‌هاى آموزش و پرورش و دانشگاه‌هاى ارائه‌دهنده رشته فرش برگزیدگان دانش‌آموز و دانشجو در مرحله استانى را راهى تبریز کنند!
این سردرگمی و ناهماهنگی تنها چند روز مانده به برگزاری این رویداد –آن هم برای رویدادی که نوپا و جدید نیست و کارنامه ای ۱۲ ساله را پشت سر دارد- زیبنده نیست و عجیب است که با وجود فرصت اندک باقی‌مانده، هنوز واکنشی رسمی از سوی متولی فرش کشور صادر نشده است!
گفتنى است بر پایه اطلاعات دریافتی طره، ابلاغ نشدن اعتبار لازم براى برگزارى این رویداد از تهران به تبریز (با وجود موجودى کافى در ردیف بودجه مرکز ملى فرش ایران!) علت این ناهماهنگى اعلام شده است.
طره امیدوار است با توجه به وجود اعتبار لازم و مصوب و با توجه به تلاش‌های انجام شده در استان‌ها برای راهیابی به مرحله نهائی، هرچه زودتر برگزیدگان مرحله استانى این رویداد بتوانند دانش و مهارت خود را در مرحله ملى نیز بیازمایند.


تکمیلى:
به گزارش روابط عمومى مرکز ملى فرش ایران، این رویداد با تاخیر در روزهاى ٢٠ تا ٢٢ اسفندماه برگزار خواهد شد.نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code