دسته بندی : اخبار طره19/09/27

این تابلوفرش در ابعاد ۳٫۷۰ در ١٢ متر و به مدت ٩ ماه با هدایت خانواده نام آشناى صفدرزاده حقیقى در اصفهان بافته شد و اکنون در موزه بزرگ جاده ابریشم هانژونگ به نمایش درآمده است.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | بزرگ‌ترین تابلوفرش جهان به سفارش دولت چین در ایران بافته شد و در موزه جاده ابریشم به نمایش در آمد.


به گزارش طره، این تابلوفرش در ابعاد ۳٫۷۰ در ١٢ متر و به مدت ٩ ماه با هدایت خانواده نام آشناى صفدرزاده حقیقى در اصفهان بافته شد و اکنون در موزه بزرگ جاده ابریشم هانژونگ به نمایش درآمده است.
بر پایه این گزارش، این تابلوفرش که بر اساس نقاشى یکى از هنرمندان پیشکسوت چین بافته شده است داراى ١۶٠ رنگ به صورت مجزا و ۶۰۰ رنگ به صورت ترکیبی است و در تولید آن حدود ۲۳ میلیون گره زده شده است.
نقاشى این تابلوفرش یادآور سرزمین ها و مللى ازجمله ایران است که در مسیر جاده ابریشم با چین مراوده تجارى و فرهنگى داشته‌اند و در تولید آن حدود ۵۵ بانوی قالیباف اصفهانی و گروه پرشمارى از فعالان فرش تحت هدایت و نظارت محمد صفدرزاده حقیقى به ایفاى نقش پرداخته‌اند.
با توجه به تأکید ویژه دولتمردان چین بر احیاى جاده ابریشم و برگزیدن شعار “یک کمربند؛ یک جاده”، همکارى چین و ایران در سفارش تولید و نصب این تابلوفرش ابریشمین مى‌تواند گامى درخور توجه در دیپلماسى فرهنگى و هنرى و بازسازى مراودات تجارى قرون پیشین باشد.
 

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code