دسته بندی : اخبار فرش19/01/31

موزه فرش ایران از «چهره‌های جاودان» فرش ایران تقدیر می‌کند. به گزارش طره به نقل از موزه فرش ایران، ۲۴ بهمن ماه امسال در دومین آیین تقدیر از بزرگان فرش دست‌باف ایران و چهل‌ویکمین سالگرد فعالیت موزه فرش ایران تندیس ویژه‌ای به ۲ تن از چهره‌های ممتاز این هنر-صنعت اهدا خواهد شد.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | موزه فرش ایران از «چهره‌های جاودان» فرش ایران تقدیر می‌کند.


به گزارش طره به نقل از موزه فرش ایران، ۲۴ بهمن ماه امسال در دومین آیین تقدیر از بزرگان فرش دست‌باف ایران و چهل‌ویکمین سالگرد فعالیت موزه فرش ایران تندیس ویژه‌ای به ۲ تن از چهره‌های ممتاز این هنر-صنعت اهدا خواهد شد.
بر پایه این گزارش در نخستین دوره این رویداد در سال گذشته تندیس جاودان فرش به ۳ چهره نامدار این حوزه آقایان سیروس پرهام و سیاوش آزادی و خانم شیرین صوراسرافیل تقدیم شد. امسال نیز قرار است این تندیس به ۲ صاحب نام دیگر در هنر-صنعت فرش ایران اهدا شود.
موزه فرش ایران همچنین از تصمیم بر اختصاص دائمی یکی از دیوارهای موزه برای نصب تصاویر این چهره‌های نامدار خبر داده است تا نام و چهره آنان همواره در معرض دید بازدیدکنندگان موزه قرار داشته باشد.
گفتنی است انتخاب این چهره‌ها در گرایش‌های مختلف ازجمله پژوهش، بافت، طراحی، مرمت، مجموعه‌داری و موارد مرتبط صورت می‌پذیرد و کسانی به دایره انتخاب راه می‌یابند که فعالیت سودمند و چشمگیری برای این هنر-صنعت به انجام رسانده باشند.
این مراسم عصر روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۹۷ در موزه فرش ایران برگزار خواهد شد.


نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code