دسته بندی : اخبار فرش۹۷/۰۴/۱۱

به گزارش طره، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) مجوز واردات فرش، پسته و خاویار را به این کشور لغو کرد.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوزهای مرتبط با برجام از جمله مجوز ورود فرش دست‌باف ایران به آمریکا را لغو کرد


به گزارش طره، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) مجوز واردات فرش، پسته و خاویار را به این کشور لغو کرد.
بر پایه این گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا بعد از حصول توافق هسته‌ای برجام با صدور چند مجوز عمومی قواعد شرکت‌های تحت کنترل یا مالکیت طرف‌های غیرآمریکایی برای تجارت با ایران در حوزه‌های خاص را مشخص می‌کرد.
وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه اخیر خود اعلام کرده مجوزهای عمومی H و I که پس از توافق هسته‌ای ایران صادر شده بود را باطل کرده است.
مجوز عمومی H که بعد از اجرایی شدن برجام در روز ۱۶ ژانویه سال ۲۰۱۶ صادر شده بود به مشخص کردن مبادلاتی می‌پرداخت که شرکت های خارجی تحت کنترل یا مالکیت اشخاص آمریکایی مجاز بودند با ایران انجام دهند.
مجوز عمومی I هم صادرات و بازصادرات هواپیمای مسافربری و قطعات و خدمات یدکی مرتبط با آن را به ایران مجاز می‌کرد.
خزانه‌داری آمریکا همچنین اعلام کرد دستورالعمل‌های «مقررات تحریم‌ها و مبادلات» را نیز اصلاح کرده است تا دامنه مجوزهای عمومی مربوط به واردات فرش و غذایی را کاهش دهد. وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده از دامنه این فعالیت‌ها بایستی تا تاریخ ۶ آگوست ۲۰۱۸ که زمان اجرایی شدن تحریم‌های مربوط به این فعالیت‌ها علیه ایران است به مرور کاسته شود.
برای مطالعه پیشینه رفع تحریم از فرش ایرانی لینک زیر را ببینید:
«فرش ایران از تحریم رهید»


نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code