دسته بندی : اخبار فرش19/04/18

قالی‌بافان در سال ۹۸ نیز در انتظار گشایشی برای بیمه‌ شدن خواهند ماند. با ابلاغ قانون بودجه ۹۸ آشکار شد که وعده‌های مکرر برای بیمه شدن ۸۰۰ هزار تا یک میلیون نفر قالی‌باف توخالی و بی‌پشتوانه بوده است. شوربختانه فقط نزدیک به ۹ هزار میلیارد ریال اعتبار برای بیمه قالی‌بافان در بودجه سال ۹۸ پیش‌بینی شده است که صرفاً بیمه‌شدگان فعلی را پوشش می‌دهد.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | قالی‌بافان در سال ۹۸ نیز در انتظار گشایشی برای بیمه‌ شدن خواهند ماند.


با ابلاغ قانون بودجه ۹۸ آشکار شد که وعده‌های مکرر برای بیمه شدن ۸۰۰ هزار تا یک میلیون نفر قالی‌باف توخالی و بی‌پشتوانه بوده است.
شوربختانه فقط نزدیک به ۹ هزار میلیارد ریال اعتبار برای بیمه قالی‌بافان در بودجه سال ۹۸ پیش‌بینی شده است که صرفاً بیمه‌شدگان فعلی را پوشش می‌دهد و قالی‌بافان دیگر نمی‌توانند از این پوشش بیمه‌ای بهره‌مند شوند.
این در حالی است که رئیس مرکز ملی فرش ایران در دو ماه گذشته بارها و بارها در مصاحبه‌ها و اظهارات مکرر وعده داده بود «در سال ۹۸ مشکلی برای بیمه قالی‌بافان وجود نخواهد داشت و یک میلیون قالی‌باف تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند»!
فرشته دستپاک بارها مصوب شدن اعتباری افزون بر ۱۹ هزار میلیارد ریال برای بیمه قالی‌بافان در سال ۹۸ را یادآور شده بود. ولی اکنون مشخص شده است متاسفانه برای مجموع شاغلان فرش دست‌باف و صنایع‌دستی ۸ هزار و ۹۹۹ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است. شایان ذکر است وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز از دو برابر شدن اعتبار بیمه قالیبافان خبر داده بود!پیوند به اصل خبر در سایت مرکز ملی فرش ایران


نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code