۹۵/۱۲/۰۲
photo_2017-02-20_16-08-14

دکوراتورها به دست‌بافته‌های روستایی و عشایری مى‌اندیشند

در به کار بردن فرش‌های ایرانی در دکوراسیون خانه‌های خود تردید نکنید و خیال خود را پرواز دهید. طرح و نقش قالی‌ها لزوماً نباید با یکدیگر مطابقت داشته یا جفت باشد بلکه همخوانی حال و هوا و رنگ‌های قالی کافی‌ است. هنگامی‌که سودای خرید فرش را دارید به بازخورد عاطفی فضایی بیندیشید که می‌خواهید قالی را در آن بگسترید. سپس به دنبال قالی‌ای بگردید که احساس درونی شما را نشان دهد.
۹۵/۱۱/۲۵
davari

محمد داوری

چهره‌های کمترشناخته شده فرش دست‌باف ایران / محمد داوری / محمد داوری دولت‌آبادی که از تولیدکنندگان فرش دست‌باف است با بیش از پنجاه سال سابقه و بهره جستن از وجود طراحان بنامی چون احمد ارچنگ، عباس الوندی، طبر اصفهانی، شیر سپهر و مصطفی هجرتی و نقاشانی همچون حاج‌آقا رضا شاکرین، مهرساب و عرب‌زاده توانسته سهم بزرگی در بافت فرش اصفهان داشته باشد.
۹۵/۱۱/۲۴
photo_2017-02-12_16-13-17

نقاش قالی‌فروشان دوره‌گرد

جعفر پتگر که شیفته‌ نقش‌ونگارهای فرش و رنگ‌های زنده آن بود و دستی در طراحی فرش نیز داشت از آن همچون منبع الهام خود یاد می‌کرد. نام برخی از نقاشی‌های او نیز حکایت از این دارد مانند «رفوگر» و «قالی‌فروشان دوره‌گرد».
۹۵/۱۱/۲۰
۷۷

چله؛ نمایشگاهی از فرش‌های نفیس قم

نمایشگاه «چله» با مشارکت گروهی از تولیدکنندگان فرش قم با عنوان «تیمچه» برگزار شد.
۹۵/۱۱/۱۸
۲۳۷

تبلیغات فرش دست‌باف در قرن ۱۹ میلادی

از گذشته تا امروز میان فروشندگان و خریداران فرش دست‌باف بحثی همیشگی وجود داشته است که چرا خریداران باید مبالغی کلان برای خرید یک فرش بپردازند.
۹۵/۱۱/۱۷
۶

محمد باقری

چهره‌های کمترشناخته شده فرش دست‌باف ایران / محمد باقری / استاد محمد باقری در ۱۳۱۱ در فروتقه روستایی در نزدیکی کاشمر در استان خراسان رضوی، متولد شد. پدرش ابتدا به کار کفشدوزی اشتغال داشت اما پس از مدتی به همراه مادرش به کار فرش پرداخت. محمد از ۱۰ سالگی طراحی فرش می‌کرد و در دوران نوجوانی از استاد حسین بهزاد الهام می‌گرفت.
۹۵/۱۰/۳۰
IMM Cologne

جبرِ مُد بر کفپوش‌ها

نگاهى به کفپوش هاى حاضر در نمایشگاه مبلمان و دکوراسیون داخلى کلن (IMM) به گزارش طره، نمایشگاه مبلمان و دکوراسیون داخلی کلن (IMM Cologne) رویدادى است که سمت و سوى مد در اروپا را در حوزه چیدمان و تزیینات داخلى آشکار مى کند.
۹۵/۱۰/۲۵
عباس الوندی

عباس الوندی

چهره‌های کمترشناخته شده فرش دست‌باف ایران / عباس الوندی / زنده‌یاد عباس الوندی در ١٣٢٣ در اصفهان متولد شد. در ١٢ سالگی به توصیه مادر خود که از قالی‌بافان معروف آن زمان بود برای یادگیری طراحی فرش نزد شادروان استاد احمد ارچنگ رفت و به‌صورت هم‌زمان در هنرستان هنرهای زیبا نیز ثبت‌نام کرد.