۹۷/۰۲/۰۵

فرش ایرانی؛ نه در یأس و وادادگی، نه در آسمان رویایی

وقتی به فرش قشقایی نگاه می‌کنیم رنگ‌ها و زیبایی‌هایی که در این فرش به کار گرفته شده است که با بیننده صحبت می‌کند. این فرش به دست توانای شیر زن قشقایی بافته شده و به عنوان یک هنر به جامعه عرضه می‌شود.
۹۷/۰۱/۲۸

فرش‌هاى ضربه‌گیر فدراسیون فوتبال

این فرش‌ها به همت و هزینه شخصی آقای عادل غیبی یکی از فعالان فرش ایران در ژاپن و با طراحی آقای مهدی شاهی و بافت آقای حسین کاظمی در تبریز بافته شده و در اختیار فدراسیون فوتبال ایران قرار می‌گیرد و تولید این فرش‌ها برای فدراسیون فوتبال هزینه‌ای ندارند.
۹۷/۰۱/۲۷

در دولت چه خبر است؟!

باید پرسید جایگاه نظرات کارشناسی و مصوبات تخصصی کجاست؟ چگونه است که آرای تخصصی کمیته مربوطه در دفتر مقررات صادرات و واردات به هیچ انگاشته می‌شود و سازمان توسعه تجارت نظری متفاوت از کمیته تخصصی خود را اعلام می‌کند؟! آیا لابی وزارت جهاد قوی‌تر از نظر تخصصی وزارت صنعت بوده است؟
۹۷/۰۱/۱۸

پوستر بیست‌وهفتمین نمایشگاه فرش دست‌باف رخ نمود

این پوستر را «بیژن جناب» طراح گرافیک ایرانی و از مؤسسان انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران طراحی و اجرا کرده است.
۹۷/۰۱/۰۹

فرش دست‌باف؛ ایرانی‌ترین کالا

فرش از دیرباز به عنوان یک عنصر قابل اتکا در سخن گفتن از ایران مطرح بوده است و می‌توان ادعا کرد شاخص‌ترین عنصری است که ایرانی بودن را نمایندگی می‌کند. چرا که همه اقوام و قومیت‌های ایرانی در جای‌جای این سرزمین در ایلات، عشایر، روستاها و شهرها با آن در تعامل بوده‌اند و فرش فارغ از هر رنگ، زبان و مذهب با همه ایرانیان عجین بوده است.
۹۶/۱۲/۲۶

«ترین»های فرش دست‌باف در سال ۱۳۹۶

«ترین»های فرش دست‌باف در سال ۱۳۹۶ به انتخاب حاج مقصود فراش / خدا بگم چکار کنه اونی رِ که تخم لق تعیین‌ ترین‌های سال ر شکست و ما رِ تو هچل انداخت. امسال هم ول کن ما نشدن و باز فشار آوردن که ترین‌های سال ر بنویس.
۹۶/۱۲/۲۱

هر زمان رنگی پذیرد این جهان

شمار رنگ‌واژه‌هایی که من گرد آورده‌ام از یکصدوهفتاد درگذشته است. مأخذ عمده‌ من در تهیه‌ صورت رنگ‌ها عبارت بوده است از آن چه در افواه سایر است (مخصوصاً نزد رنگرزها و قالی‌باف‌ها) و البته مقداری هم آن‌هاست که در متون زبان فارسی و نسخه‌های خطی دیده‌ام.
۹۶/۱۲/۱۶

فرش؛ دستمایه روایت یک فیلم

به گزارش طره، بهزاد فراهانی در پی تحقق آرزوی ۴۰ ساله خود در کارگردانی فیلمی سینمایی، ادای دین به هنرمندان گمنام فرش دست‌باف را برگزیده است تا به این بهانه روایتگر داستانی عاشقانه و پاک باشد.