دسته بندی : اخبار فرش۹۵/۱۰/۱۲

با نظر موافق نمایندگان مجلس شورای اسلامی فرش دستباف به برنامه ششم توسعه کشور راه یافت. به گزارش طره، در نشست علنی مجلس شورای اسلامی که به بررسی برنامه ششم توسعه کشور اختصاص داشت، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف به حمایت از فرش دستباف شد.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | با نظر موافق نمایندگان مجلس شورای اسلامی فرش دستباف به برنامه ششم توسعه کشور راه یافت.


به گزارش طره، در نشست علنی مجلس شورای اسلامی که به بررسی برنامه ششم توسعه کشور اختصاص داشت، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف به حمایت از فرش دستباف شد.
بر پایه این گزارش؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تنفیذ بندی از قانون برنامه پنجم توسعه به برنامه ششم توسعه مبنی بر مکلف شدن وزارت صنعت برای حمایت از فرش دستباف موافقت کردند و بر این اساس با افزودن ماده الحاقی به ماده ۵۷ لایحه مذکور مبنی بر حمایت از فرش دستباف روستایی و شهری با ۱۳۷ رأی موافق، ۱۱ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر، حضور فرش در برنامه ششم توسعه تثبیت شد.
بر پایه این گزارش؛ مرکز ملی فرش ایران و اتحادیه های فرش دستباف روستایی و شهری کشور حامی و مدافع ابقای بند “ن” ماده ۱۹۴ قانون برنامه پنجم توسعه در برنامه ششم بودند که با پیگیری های انجام شده سرانجام در جلسه امروز مجلس این امر فرجام مناسبی یافت.
گفتنی است بند الحاقی ماده ۵۷ لایحه برنامه ششم توسعه مبنی بر تنفیذ بند ن ماده ۱۹۴ قانون برنامه پنجم توسعه عبارت است از: توسعه و هدفمندسازی پژوهش، آموزش، تولید و تبلیغات و همچنین توسعه تجارت الکترونیک فرش و ایجاد خانه فرش در بازارهای هدف و موردنظر برای هویت‌بخشی، ارتقاء کیفیت تولید و روان‌سازی، سفارش‌پذیری، حمایت از ایجاد و توسعه و تجهیز کارگاههای متمرکز و غیرمتمرکز و اتحادیه‌ها و شرکتهای تعاونی فرش دستباف روستایی و شهری سراسر کشور و نیز صنایع و خدمات جانبی فرش دستباف به منظور ارتقاء و بهبود بهره‌وری، تثبیت و افزایش سهم صادراتی و بازاریابی‌های داخلی و خارجی
در تبصره این ماده آمده است: وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف به پیگیری حکم این بند در دولت است.


نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code