دسته بندی : اخبار فرش - تصاویر16/12/04

اتحادیه صنف فرش فروشان تهران میزبان ضیافتی از جنس فرش شد / به گزارش طره، هیئت مدیره جدید اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران با دعوت از برخی چهره ها و مدیران دولتی و غیردولتی و نیز اعضای هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف ایران نشستی برای سخن گفتن از فرش ترتیب دادند.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net| اتحادیه صنف فرش فروشان تهران میزبان ضیافتی از جنس فرش شد


به گزارش طره، هیئت مدیره جدید اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران با دعوت از برخی چهره ها و مدیران دولتی و غیردولتی و نیز اعضای هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف ایران نشستی برای سخن گفتن از فرش ترتیب دادند.
برپایه این گزارش، در این نشست که چهره هایی همچون احمد مسجدجامعی (عضو شورای شهر تهران)، حسین اسفهبدی (مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی تهران)، حمید کارگر (رییس مرکز ملی فرش ایران)، محمدرضا کارگر (مدیرکل موزه ها و اموال منقول فرهنگی)، سعدالله نصیری قیداری (دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران) و ایرج حسابی (فرزند زنده یاد پروفسور حسابی) حضور داشتند، سخنرانی ها و گفت و گوهای متعددی درباره فرش شکل گرفت.
در آغاز این نشست مجتبی عراقچی (رییس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تهران) پس از خوش آمدگویی به مهمانان، در سخنانی ضمن تشریح وضعیت نامطلوب تجارت فرش در شرایط کنونی از لزوم برقراری معافیت مالیاتی برای فرش فروشان سخن گفت.
احمد کریمی اصفهانی (رییس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف ایران) نیز از دشواری های صادرات فرش دستباف ایران گفت و همراهی نهادهای مختلف حاکمیتی را برای نجات فرش خواستار شد.
مسجدجامعی به عنوان دیگر سخنران این نشست فرش دستباف را بخشی از هویت، فرهنگ و هنر ایران خواند و با بیان تجاربی از دیگر حوزه های فرهنگ و چگونگی از سر گذراندن مشکلات از لزوم طراحی دیپلماسی فرش برای غلبه بر تنگناها سخن گفت.
اسفهبدی از همراهی کامل مجموعه شرکت نمایشگاه های بین المللی تهران برای میزبانی شایسته نمایشگاه فرش دستباف در سال آینده خبر داد و محمدرضا کارگر راه اندازی قریب الوقوع نمایشگاه فرش دستباف در اراک –با فرشهای اهدایی آقای حسینجانی- را ارزشمند خواند.
نصیری قیداری از لزوم امیدواری و تلاش برای همراه کردن بخش های مختلف حاکمیتی برای بهبود وضعیت فرش ایران سخن گفت و از آماده بودن بستر یونسکو برای کمک در این وادی خبر داد.
حمید کارگر نیز لزوم همدلی، همکاری، هم سخنی و هم افزایی تشکل ها و فعالان فرش را یادآور شد و پیشبرد دیپلماسی فرش را منوط به همکاری تمام قد اهالی فرش به عنوان دیپلمات های این حوزه دانست.
به گزارش طره، پس از این نشست، کتابخانه تخصصی فرش نیز در محل اتحادیه گشایش یافت.


img_9095

img_9102 img_9112 img_9138 img_9185 img_9248 img_9281 img_9299 img_9323 img_9333

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net| پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code