دسته بندی : اخبار فرش - تصاویر18/02/17

آیین نکوداشت چهلمین سالگرد تاسیس موزه فرش ایران برگزار شد. موزه فرش ایران ۲۵ بهمن ماه میزبان آیین نکوداشت چهل سالگی خود بود و به همین بهانه ۴۰ فرش ارزشمند صفوی نیز در این موزه به نمایش درآمد. به گزارش طره، این آیین حضور چهره های مختلف دولتی را در کنار هنرمندان و فعالان فرش به خود دید و با استقبال شایسته مخاطبان رو به رو شد.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |آیین نکوداشت چهلمین سالگرد تاسیس موزه فرش ایران برگزار شد.


موزه فرش ایران ۲۵ بهمن ماه میزبان آیین نکوداشت چهل سالگی خود بود و به همین بهانه ۴۰ فرش ارزشمند صفوی نیز در این موزه به نمایش درآمد.
به گزارش طره، این آیین حضور چهره های مختلف دولتی را در کنار هنرمندان و فعالان فرش به خود دید و با استقبال شایسته مخاطبان رو به رو شد. عیسی کلانتری (معاون رئیس جمهور و رییس سازمان محیط زیست)، محمدحسن طالبیان (معاون میراث فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری)، حمید کارگر (رئیس مرکز ملی فرش ایران)، محمدرضا کارگر (مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی) و مجید مهدوی (سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تهران) از جمله چهره‌های دولتی حاضر در این رویداد بودند و هنرمندانی همچون فرهاد فخرالدینی (موسیقی‌دان) و نیز ورزشکارانی چون علی دایی و کریم باقری نیز مهمان جشن چهل سالگی موزه فرش ایران بودند.
در این آیین که اجرای آن را دکتر اسماعیل آذر برعهده داشت، فیلم کوتاهی درباره مسیر طی شده موزه فرش ایران در این چهل سال به نمایش درآمد که چهره‌هایی همچون علی حصوری، فرهاد فخرالدینی، پرویز تناولی، سیروس پرهام، صالح آقامیری و رضی میری در آن به ارائه نظر پرداخته بودند.
تقدیر از سه تن از پژوهشگران فرش ایران؛ شیرین صوراسرافیل، سیروس پرهام و سیاوش آزادی نیز از برنامه‌های این رویداد بود که به همت و تدبیر تورج ژوله به اجرا درآمده بود.
طره آرزوی روزهایی بهتر و شایسته تر برای موزه فرش ایران دارد.


نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code