دسته بندی : اخبار فرش - دیگر رسانه ها16/05/04

با نظر مساعد کمیسیون اقتصادی دولت، برای معافیت فرش های مرجوعی به کشور از پرداخت حقوق گمرکی، تبصره ای به ماده ۱۲۱ آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی الحاق می شود.

نشریه فرش دستباف ایران طره| TORREH.net | با نظر مساعد کمیسیون اقتصادی دولت، برای معافیت فرش های مرجوعی به کشور از پرداخت حقوق گمرکی، تبصره ای به ماده ۱۲۱ آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی الحاق می شود.


به گزارش طره به نقل از خبرگزاری مهر، حمید کارگر با اعلام این خبر افزود: در چند ماه گذشته بازگشت فرش های دستباف ایرانی به داخل کشور مشروط به پرداخت حقوق گمرکی شده بود که این امر مخل تجارت برون مرزی فرش بوده و پیگیری برای رفع مشکل در این مدت به انجام رسیده است.
رییس مرکز ملی فرش ایران ادامه داد: بعد از طرح این مشکل از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت، موضوع به کمیسیون اقتصاد ارجاع شد و خوشبختانه در جلسه این کمیسیون با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت (مرکز ملی فرش ایران) مبنی بر الحاق تبصره ای به ماده ۱۲۱ آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی موافقت شد.
به گفته کارگر بر اساس این تبصره، واردات فرش های صادراتی برگشتی مشروط بر احراز تولید آنها در ایران از سوی گمرک، مشمول معافیت بند “ش” ماده ۱۱۹ قانون خواهد بود.
وی درباره استدلال مرکز ملی فرش ایران و صادرکنندگان فرش دستباف در این زمینه گفت: بخش قابل توجهی از فرش های صادراتی ایران دست دوم و کارکرده هستند و حتی فرش های نو نیز شور صادراتی داده می شوند و از این رو تفاوتی بین فرش نو و کارکرده در اظهارنامه های گمرکی نیست و بنابراین تشخیص این امر به هنگام بازگرداندن فرش به داخل کشور عملیاتی نیست.


نشریه فرش دستباف ایران طره| TORREH.net | پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code