دسته بندی : دسته‌بندی نشده21/10/14

با حکم دکتر مالک رحمتی؛ رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات رضوی، دکتر حمید کارگر به ‌عنوان مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی منصوب شد.

نشریه فرش دستباف ایران طره| TORREH.net | با حکم دکتر مالک رحمتی؛ رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات رضوی، دکتر حمید کارگر به ‌عنوان مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی منصوب شد.


کارگر که پیش‌ازاین ریاست هیئت‌مدیره این شرکت را عهده‌دار بود، در سال‌های گذشته سمت‌هایی همچون «مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت»، «مشاور معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری» و «رئیس مرکز ملی فرش ایران» را بر عهده داشته است.

عضویت در هیئت‌مدیره و ریاست انجمن علمی فرش ایران، عضویت در هیئت‌امنای موزه فرش ایران، عضویت ناظر در هیئت‌مدیره شرکت آرایه‌های رضوی و مسئولیت‌هایی در سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت سهامی فرش ایران نیز در کارنامه اجرایی وی به چشم می‌خورد.

حمید کارگر همچنین مدیرمسئول نشریه‌های علمی «فردوس هنر» و «گلجام» است و پیشتر نیز صاحب امتیازی و مدیرمسئولی نشریه «طره» را بر عهده داشته است.

وی مؤلف کتاب «نگاه کاربردی به دانش رسانه و ارتباطات» و عضو گروه مؤلفان کتاب‌های «از خاک تا خدا (یادواره شهدای دانشجو)» و نیز «آموزش دانشگاهی فرش؛ چالش‌ها و چشم‌اندازها» است و سابقه تدریس در دانشگاه‌های مختلف کشور را داراست.

در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی که عصر روز چهارشنبه ٢١ مهرماه ١۴٠٠ در حاشیه پنجمین نشست سراسری مدیران عامل بنیاد بهره‌وری موقوفات رضوی برگزار شد، از خدمات و تلاش‌های حسین نعیم‌آبادی در مدت تصدی این مسئولیت قدردانی شد.

در حکم مدیرعامل جدید شرکت فرش آستان قدس رضوی آمده است: «ضروری است با برنامه‌ریزی منسجم و با هماهنگی سایر اعضای هیئت‌مدیره، همسو با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (به‌ویژه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی) و تولیت معزّز آستان قدس رضوی، در چارچوب مفاد اساسنامه شرکت، قانون تجارت و سیاست‌ها و تکالیف بالادستی، با بهره‌گیری از تمامی امکانات و سرمایه‌گذاری‌های به‌عمل آمده، در راستای تحولی بنیادین برای افزایش بهره‌وری منابع و رشد و تعالی آن مجموعه اقدام شود».

گفتنی است شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی با پیشینه‌ای چهل‌ساله، از نامدارترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید متمرکز فرش در ایران است که افزون بر تهیه و تأمین فرش برای حرم مطهر رضوی و مدیریت خدمات فرش آن بارگاه مطهر، فعالیت تولیدی و تجاری گسترده‌ای را در حوزه فرش دست‌باف به انجام می‌رساند.


نشریه فرش دستباف ایران طره| TORREH.net | پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code