دسته بندی : حاج مقصود فراش۹۷/۰۵/۰۶

الان دیگه به آرزوت رسیدی آقای ترامپ؟ خیالت راحت شد؟ هی گفتی برجام اَخه، برجام بده، برجام کوفت و زهرماره! چند ماه همه رِ سر کار گذاشتی و صبح تا شب علیه برجام حرف زدی. همه می‌گفتن برجام رِ از ترامپ بگیرن حرف زدن یادش می‌ره.

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |حاج مقصود فراش تقدیم می‌کند: به بهانه لغو برجام و تحریم مجدد فرش ایرانی


الان دیگه به آرزوت رسیدی آقای ترامپ؟ خیالت راحت شد؟ هی گفتی برجام اَخه، برجام بده، برجام کوفت و زهرماره! چند ماه همه رِ سر کار گذاشتی و صبح تا شب علیه برجام حرف زدی. همه می‌گفتن برجام رِ از ترامپ بگیرن حرف زدن یادش می‌ره. لابد ملانیا هم فکر می‌کرد که برجام اسم مخفی یکی از معشوقه‌هاته که از زبونت نمی‌افته. بالاخره زدی زیر میز و برجام ر لغو کردی. الان آروم گرفتی؟ دلت خنک شد؟
من کاری به قضایای سیاسی و دعوای بین دولت‌ها ندارم. سرم تو کار خودمه و دلم برای فرش و اهالی فرش مملکت می‌سوزه فقط. خب دونالدخان! برجام رِ لغو کردی که کردی. فرش رِ نمی‌تونستی استثنا کنی؟ تو که هر جا می‌ری رو فرش ایرانی وامیستی و عکس می‌گیری. اینترنت پر شده از ژست گرفتن‌هات روی فرش‌های ایرانی. از خود کاخ سفید تا عربستان و سنگاپور و لندن هی روی فرش‌های مملکت ما فیگور گرفتی و عکس انداختی. حالا چرا فرش رِ تحریم کردی پس؟
یعنی توی اون کاخ سفید یک آدم حسابی پیدا نشد که بگه فرش چه ربطی به دولت ایران داره؟ فرش چه ربطی به انرژی هسته‌ای و دعواهای سیاسی داره؟ طفلک قالی‌باف‌های ایرانی چه ربطی به مسئولان جمهوری اسلامی دارن؟
دونالدخان! این کارات ما رِ یاد یکی از رئیس‌جمهورهای خودمان می‌ندازه که سودای مدیریت جهان ر داشت؛ اما با الفبای سیاست و مدیریت بیگانه بود! خب داداش شما هم داری اشتباه می‌زنی دیگه! می‌گی می‌خوام به حکومت ایران فشار بیارم؛ اما قالی‌باف‌ها رِ هدف می‌گیری؟ قسم خوردی که منفور و منزوی باشی؟ عهد بستی هر کاری اوباما کرد تو از سر لجبازی برعکسش کنی؟ حالا درسته خانواده شما به چشم خواهری از نظر بصری بهتر از خانواده اوباما و کلینتون هستن ولی تو بقیه موارد برگ برنده‌ای نداری ها! از لجبازی با مکزیکی‌ها تا گیر دادن به مهاجرها، از پشت کردن به معاهده آب‌وهوایی پاریس تا همین لغو کردن برجام باعث شده همه به ریش نداشته‌ات بخندن ها. ورد مردم دنیا شده این که:
با آمدن ترامپ اوضاع جهان
گل بود به سبزه نیز آراسته شد!
دونالدخان! فکر کردی ترامپ بودن سخته؟ خراب کردن و بستن و ممنوع کردن سخته؟ زیر میز زدن و به دنیا پشت کردن سخته؟ بی‌ادبی و توئیت‌بازی سخته؟ نه داداش. قلدربازی و لجبازی آسون‌تر از کار حسابیه؛ اما اصلاً به ما چه؟ می‌گی من تاجرم و اهل معامله. بسم‌الله؛ اما سر این یک قلم تحریم فرش نمی‌تونم بگم به ما چه!
ما فرشی‌ها به اندازه کافی خودمان مشکل داریم. همین داخل مملکت انقدر برامان مشکل و دردسر هست که نای نفس کشیدن نداریم. یک روز گرفتار مالیات هستیم و یک روز دربه‌در گمرک. یک روز نرخ ارز پدرمان رِ درمیاره و یک روز مواد اولیه بی‌کیفیت. هم از قانون‌های من‌درآوردی در عذابیم و هم از تصمیم‌های بی‌حساب‌وکتاب. اینه که لازم نیست شما خودت رِ به زحمت بندازی و با بدنام کردن خودت فشار بیشتری به ما وارد کنی! ما فقط با دنبه سبیل خودمان رِ چرب نگه داشتیم و به قول حضرت حافظ:
به طرب حمل مکن سرخی رویم که چو جام
خون دل عکس برون می‌دهد از رخسارم!
دونالدخان! اگر بخوام مشکلات داخلی‌مان رِ فهرست کنم دستور می‌دی به جای تحریم فرش یه صندوق اعانه تو کاخ سفید بذارن و پول‌هایی که جمع می‌شه رِ بفرستن به حساب فرشی‌های ایران! از بیمه قالی‌باف‌ها برات بگم که چند ساله تأمین اعتبار نمی‌شه؟ از قیمت سرسام‌آور ابریشم برات بگم؟ از قانون‌هاى عجیب‌وغریبی که فقط دنبال سنگ‌اندازی و مانع تراشی تو کار فرش هستن برات بگم؟ مثل همین قانون گمرکی که شده دردسر برای برگردوندن فرش‌ها به داخل کشور یا قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده که می‌خوان معافیت فرش رِ توش حذف کنن! از وام‌های مشاغل خانگی برات بگم که فایده‌ای برای فرش نداشته و فقط یا باعث شده قالی‌باف‌ها این وام‌ها رِ بگیرن و از کار فرش خارج بشن یا به تولید کور و بی‌هدف دامن زده! از تسهیلات بانکی که تولیدکننده‌های فرش رِ بدهکار بانک‌ها کرده برات بگم؟ از کجاش برات بگم؟!
حالا تو این همه مصیبت و بدبیاری تو هم گیر دادی فرش رِ تحریم کنی؟ اون فرش‌های خوش‌نقش‌ونگار ما رِ دیدی و فکر کردی خیلی کیفمان کوک است؟ نه داداش! از برون نقش‌ونگار، وز درون ناله‌زار!
حالا می‌خوای تحریم‌مان کنی؟ باشه. ما که غرقیم ده گز هم بالاش!


نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code