دسته بندی : حاج مقصود فراش19/12/31

گفته بودیم که طلبکاریم حسن آقا! اما دیگه فکر نمی‌کردیم تا این حد طلب‌هامان از شما بالا بره و شما هم اصلاً به روی خودتان نیاورید! فردای اعلام نتایج انتخابات سال ۹۶،برایتان تو مطلبی که با تیتر «ما طلبکاریم آقای پرزیدنت!» منتشر شد نوشتم که از این به بعد دیگه حاج مقصود طرفدار نیست. طلبکاره!

نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net | حاج مقصود تقدیم می‌کند: در باب طلبکاری جامعه فرش از رئیس دولت


گفته بودیم که طلبکاریم حسن آقا! اما دیگه فکر نمی‌کردیم تا این حد طلب‌هامان از شما بالا بره و شما هم اصلاً به روی خودتان نیاورید!
فردای اعلام نتایج انتخابات سال ۹۶، همین که اسم شما به عنوان نامزد پیروز اعلام شد، برایتان تو مطلبی که با تیتر «ما طلبکاریم آقای پرزیدنت!» منتشر شد نوشتم که از این به بعد دیگه حاج مقصود طرفدار نیست. طلبکاره!
انصاف بدین که طلبکار نجیب و سر به زیری بودم. هم من و هم همه فرشی‌ها که بی‌مهری‌ها و کم‌لطفی‌های شما ر دیدیم و دم نزدیم. سکوتمان از رضایت نبود؛ اما انگار تاب شکایت هم نبود! خودتان انصاف بدین که دیگه صبر و تحمل هم حدی داره. تا کی بی‌تدبیری و جفا از شما و دولتتان ببینیم و ساکت بمانیم؟
خدا بگم او ترامپ از خدا بی‌خبر ر چیکار کنه که باز دوباره فرش ایران ر تحریم کرد! قبول! سر تحریم فرش به شما اعتراضی نداریم؛ اما خودتحریمی‌ها چی؟ فشارهای داخلی چی؟ بالا بردن تعرفه ورود ابریشم چی؟ بلاتکلیف گذاشتن بیمه قالی‌باف‌ها چی؟ دردسرهای برگردوندن ارز صادرات فرش چی؟ کم کردن اعتبار و تخصیص‌های حوزه فرش چی؟ بالا رفتن سرسام‌آور قیمت مواد اولیه چی؟ لاینحل موندن موضوع تعرفه گمرکی فرش‌های برگشتی چی؟ مدیر نابلد بالا سر فرش گذاشتن چی؟ اینا اسمش تدبیره یا بی‌تدبیری؟ قراره ما ر برسونین به جایی که بگیم:
از طلا گشتن پشیمان گشته‌ایم
مرحمت فرموده ما ر مس کنید؟!
مثل خودتان که انگار خوشتان آمده به درد مردم بخندید و داغ دل ما ر تازه کنین، بقیه مدیرانتان هم الگو گرفتن و می‌گن همه چیز آرومه، ما چقدر خوشحالیم! همین مدیر فرشتان –که همنام دختر خودم فرشته بود- هم همین‌طور حرف می‌زد. طفلک قالی‌باف‌ها پشت در بیمه معطل موندن و مدیر فرشتان هی وعده بیمه شدن یک‌میلیون نفر قالی‌باف ر داد. صادرات فرش به شدت افت کرده و مدیر فرشتان فرمودند وضعیت صادرات فرش عالیه! قیمت مواد اولیه بی‌حساب و کتاب بالا رفته و مدیر فرشتان فرمودند مشکلی در تامین مواد اولیه نداریم و مشکلات در این بخش به صفر رسیده! یک خروجی قابل لمس و دفاع تو کارشان پیدا نیست؛ ولی با امضای تفاهم‌نامه‌ها دلشان گرم و لبشان خندان بود!
یک روز گفتن نمایشگاه کیش ر راه می‌اندازیم، یک روز گفتن فرش ایرانی ر با واگن‌های چینی تهاتر می‌کنیم، یک روز گفتن تو استانداردهای دموتکس نمایشگاه برگزار می‌کنیم، یک روز گفتن فرش ر می توانیم جایگزین نفت کنیم، یک روز گفتن یک‌میلیون نفر قالی‌باف ر بیمه می‌کنیم، یک روز گفتن فرش ر شناسنامه‌دار می‌کنیم، یک روز گفتن به ۱۵ کشور هیئت تجاری اعزام می‌کنیم، یک روز گفتن تسهیلات بدون بهره به فرش می‌دهیم، یک روز گفتن… و دریغ از این‌که یکی از این وعده‌های بدون پشتوانه عملیاتی شده باشد! همگی ورچپه هستن انگار!
حالا همه این‌ها و اینجور افاضات کم بود، شنیدم که نوبرش ر آوردین و وزیر صمت شما تازگی یک مدیر نابلد دیگه ر بالای سر فرش گذاشتن! قدم خانم رئیس جدید به خیر و برکت باشه ان‌شاءالله ولی ما که چشممان آب نمی‌خوره. حق بدین که خوشبین نباشیم. این‌طور که گفتن ایشان عمران خوندن و الان هم ادبیات عرب می‌خونن! سابقه فعالیتشون هم توی سازمان داوطلبان هلال احمر بوده و کمتر از یک سال قبل –بدون سابقه خاص اقتصادی- شدن دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی توی وزارت صمت! و حالا یک‌دفعه شدن متولی فرش!
آقای رئیس‌جمهور! حسن آقای روحانی!
این رسمش نیست! به پیر به پیغمبر این رسمش نیست! ارزش فرش بالاتر از اینه که اینطور بهش جفا بکنید. تاریخ پربار فرش، اهمیت فرهنگی و هنری فرش، جمعیت شاغلان به فرش، گستردگی جغرافیایی فرش، ارزش اشتغالزایی فرش و… مهم‌تر از اینه که اینطور بهش بی‌محلی و کم‌لطفی کنید. می‌دانید افت شدید صادرات فرش معناش چیه؟ می‌دانید وقتی فرش صادر نشود یعنی تولید هم کاهش پیدا می‌کند؟ می‌دانید کاهش تولید یعنی بیکار شدن قالی‌باف‌ها و کم‌رمق شدن همه حلقه‌های زنجیره‌ای که در تولید و تجارت فرش مشغولند؟
می‌دانید وقتی فرش ر از اولویت‌های دولت خارج کنید، سازمان برنامه‌تان هم کمترین اعتبار ر به فرش می‌دهد و در نتیجه هیچ قدمی برای فرش برداشته نمی‌شود؟ می‌دانید وقتی به فرش اهمیت نمی‌دهید وزیر صنعت شما هم برای خودرو و صنایع دیگر وقت می‌گذارد و صدای فرشی‌ها به جایی نمی‌رسد؟ می‌دانید در وضعیتی که تدبیری برای فرش دست‌باف در کار نیست، فرش ماشینی چگونه جولان می‌دهد حریف می‌طلبد؟ می‌دانید وقتی کسی به فکر فرش نباشد، گرفتاری‌های مالیاتی، گمرکی و بانکی کمر فعالان فرش ر خم می‌کند و ممکن است عطایش ر به لقایش ببخشند؟ می‌دانید عواقب این روند به کجا می‌رسد؟ حتما می‌دانید. بهتر از همه ما هم می‌دانید.
پس اگر ذره امیدی و اندک تدبیری در بساطتان باقی است دست بجنبانید آقای رئیس‌جمهور که حال فرش اصلاً خوب نیست.

بعدالتحریر:

حسن آقا! هم‌زمان با انتصاب رئیس جدید برای فرش، افاضه فرموده‌اید که وعده‌هایی که قبل از انتخابات دادیم مال زمان صلح بود و الان شرایط جنگ است! خودتان کلاه‌تان ر قاضی کنید. این کم‌لطفی‌ها و بی‌مهری‌ها به فرش، این سیاست‌های آزاردهنده، این تصمیم‌گیری‌های بدون پشتوانه، این انتصاب‌های غیرتخصصی ربطی به شرایط جنگی و تحریم و امثالهم دارد؟!
حاج مقصود دیگر حرفی با شما ندارد! به قول آن پیرمرد خراسانی: خودتان می‌دانید و مملکتتان!


نشریه فرش دستباف ایران طره | TORREH.net |پایان پیام

1 دیدگاه

  1. محمدرضا ملانوروزی گفت:

    سلام. حاج مقصود عزیز چه خوب در مورد جامعه فرش نوشتید. هم شما و هم هم جامعه فرش از آقای رییس جمهور طلبکارید … البته شما یک عذرخواهی به همه کسانی که به واسطه حمایت شما در انتخابات نام آقای روحانی را در صندوق انداختند بدهکارید. کاش با این عذرخواهی دست کم بدهی خودتان را پرداخت کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code